home loans
home loans
Аналіз впливу регуляторного акта "Про пайову участь замовників будівництва у розвитку інфраструктури села Червона Слобода Червонослобідської сільської ради" PDF Печать
Автор: Оксана   
17.05.2013 12:42

Аналіз впливу регуляторного акта "Про пайову участь замовників будівництва у розвитку інфраструктури  села Червона Слобода Червонослобідської сільської   ради".

 

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.04р. № 308 «Про затвердження методики проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акту» надаємо аналіз впливу регуляторного акту ( проект рішення сільської ради «Про затвердження Порядку визначення пайової участі (внеску) замовників будівництва у розвитку інфраструктури села Червона Слобода », додаток «Порядок   залучення розрахунку величини , та використання коштів замовників будівництва у створенні і розвитку інфраструктури села Червона Слобода ».

 

1.Проблема, яку передбачається розв’язати шляхом державного регулювання. 

 

            Відповідно до Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні(ст.ст.26,31), «Про планування і забудову території» (ст..22), «Про регулювання містобудівної діяльності» (ст..40), Типових регіональних правил забудови, Земельного кодексу України, ст.. 27-1 Закону України № 1699-Ш від 20.04.2000р. необхідно розробити положення про пайову участь замовників(забудовників) у створенні інфраструктури села.

 

            За час дії рішення в Україні змінилась законодавча база. Зокрема, набрав чинності з 13.01.2009р. Закон України «Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва» від 25.12.2008 № 800-У1, якими внесені значні зміни та доповнення до Закону України «Про планування та забудову територій» та Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 13.01.2011р.

 

            З метою приведення у відповідність діючому законодавству регулювання надходжень коштів замовників, що залучаються для створення та розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури села Червона Слобода ,затвердити окремо «Порядок визначення пайової участі (внеску) замовників будівництва, його залучення та використання на розвиток інфраструктури села Червона Слобода». 

 

2. Ціль державного регулювання. 

 

- Встановлення прозорого та чітко врегульованого порядку визначення величини та сплати внесків на створення та розвиток інфраструктури села;

 

- забезпечення надходження коштів до сільськогого бюджету для фінансування створення та розвитку інфраструктури села;

 

- створення забудовникам сприятливих умов по використанню інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури села Червона Слобода;

 

- впорядкування нормативно-правової бази відповідно до вимог чинного законодавства. 

 

3.Прийнятні альтернативні способи досягнення цілей. 

 

            У разі прийняття рішення сільської ради «Про затвердження Порядку пайової участі (внеску) замовників у створенні і розвитку інфраструктури села Червона Слобода» вимоги чинного законодавства будуть виконані.

 

4. Механізм регулювання. 

 

            Прийняття сесією сільської ради «Порядку пайової участі (внеску) замовників у створенні і розвитку інфраструктури села Червона Слобода». 

 

5. Обгрунтування можливості досягнення цілей. 

 

            Поширення дії регуляторного акта на більш широке коло суб’єктів господарювання дає територіальній громаді та виконавчого комітету можливість збільшити надходження коштів до селищного бюджету при запровадженні програм розвитку селища, її інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури.

 

            У разі зміни граничного розміру коштів замовників, що залучаються для розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населених пунктів на загальнодержавному рівні, цілей і задач розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури селища, можливість своєчасної зміни даного регуляторного акту. 

 

6. Очікуваний результат.

 

            Прийняття рішення забезпечить;

 

- регулювання порядку залучення коштів забудовників для створення та розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури села;

 

- забезпечить виконання вимог діючого законодавства щодо граничного розміру величини внеску на створення та розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури села;

 

- забезпечить механізм регулювання відносин між виконавчим комітетом та забудовниками щодо залучення та використання зазначених коштів;

 

- встановить рівні конкурентні можливості для всіх суб’єктів господарювання. 

 

7. Обгрунтування строку дії регуляторного акту. 

 

            Термін дії запропонованого регуляторного акту обмежується прийняттям нових законодавчих чи нормативних актів з цього питання. В зв’язку з цим, необхідно буде вносити зміни до Положення. 

 

8. Показники результативності акта. 

 

- Кількість укладених договорів про внесок забудовників у створення та розвиток інфраструктури села Червона Слобода;

 

- кількість суб’єктів господарювання, які уклали договори про внесок забудовників у створення та розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури села Червона Слобода;

 

- сума коштів, яка надійде до сільського бюджету та буде використовуватися на розвиток інфраструктури села Червона Слобода.