home loans
home loans
Аналіз регуляторного впливу до проекту рішення Великокарашинської сільської ради «Про встановлення місцевих податків на 2014 рік» PDF Печать
Автор: Administrator   
17.07.2013 11:31

                                       Аналіз

регуляторного впливу до проекту рішення Великокарашинської сільської ради «Про встановлення місцевих податків на 2014 рік»

          1.Опис проблеми, яку планується розв’язати шляхом державного регулювання.

     Згідно із пунктом 12.3 статті 12 Податкового кодексу України та пункту 24 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» законодавчо закріплено право органів місцевого самоврядування встановлювати місцеві податки і збори в межах своїх повноважень. З метою дотримання принципів державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності,проект рішення розроблений для проведення процедури оприлюднення та обговорення.                              

         2.Цілі державного регулювання.

         Проект рішення розроблено з метою встановлення місцевих податків та розмірів їх ставок на 2014 рік.

         3.Альтернатива.

         Альтернативою можна вважати скасування вже існуючих рішень та не прийняття замість них нового рішення.

         В цьому випадку підприємці будуть здійснювати свою діяльність з порушенням норм законодавства.А це приведе до збільшення сектору тіньової економіки та збільшення цін на товари і послуги,які реалізують фізичні особи-підприємці.Тому прийняття нового рішення є необхідною нормою.

Це оптимальне та доцільне рішення,оскільки законодавство чітко регламентує,що саме органи місцевого самоврядування встановлюють ставки місцевих податків.

         4.Опис механізмів розв’язання проблеми.

           Рішенням встановлюються місцеві податки та їх розміри.Розробляються положення на основі яких і проводиться розрахунок розмірів податків та механізм надходжень їх до бюджету.

         Запропонований проект рішення відповідає економічно обґрунтованим нормам.

         Введення рішення в дію надасть контролюючим органам змогу і підстави контролювати застосування місцевих податків

         5.Розрахунки витрат і можливі вигоди від впровадження регуляторного акту.

         Орган місцевого самоврядування витрат не зазнає,а в місцевий бюджет буде більше надходжень.Населення,суб’єкти підприємницької діяльності,інші споживачі збільшать витрати на оплату податків та зборів.Проте матимуть можливість розраховуватись за послуги економічно обгругтованими розмірами податків,правильність застосування яких може бути перевірена контролюючими органами.

           6.Характеристика очікуваних соціально-економічних наслідків запровадження регуляторного акту.  

           Встановлення економічно обґрунтованих розмірів місцевих податків забезпечить збільшення надходжень до місцевого бюджету у 2014 році. У той же час,прийняття рішення може викликати невдоволення споживачів через збільшення витрат на оплату послуг.

           7.Показники результативності акту

           Показником результативності рішення є збільшення платежів до місцевого бюджету,та надання якісних послуг.

           8.Заходи,за допомогою яких буде здійснюватись відстеження результативності акта.

           Відстеження результативності визначеного рішення буде здійснюватись шляхом проведення аналізу фінансових показників бюджету Великокарашинської сільської ради, вивчення громадської думки.